PROGRAMMA NAJAAR - WINTER 2017
(laatst bijgewerkt op 19 oktober 2017)

(klik hier voor de tijden van de dagelijkse diensten)

OKTOBER
Za 21 oktober
H. Hilarion de Grote;
en h.nieuw-martelaar Johannes van Monemvasia
6.30
ca. 8.00
Metten
Goddelijke Liturgie
Zo 22 oktober
H. zeven martelaren van Efese
icoon van de Moeder Gods van Kazan
6.30
Metten
geen Goddelijke Liturgie

Do 26 oktober
H. grootmartelaar Dimitrius
de myronvloeiende
6.15
ca. 7.30
Metten
Goddelijke Liturgie
Za 28 oktober
H. martelares Anastasia van Rome
h. hïero-monnik Abraämius
6.30
ca. 8.00
Metten
Goddelijke Liturgie
Zo 29 oktober
H. grootmartelares Parasceva van Iconië
6.30
Metten
geen Goddelijke Liturgie



NOVEMBER
Do 2 november
H. martelaren Akyndinus en gezellen
5.30
Metten
deze donderdag geen Goddelijke Liturgie!
Za 4 november
H. kluizenaar Johannikius de Grote
en de h. hiëro­martelaren Nikander en Hermas
6.30
ca. 8.00
Metten
Goddelijke Liturgie
Zo 5 november
H. martelaren Galaktion en Epistimie
6.30
Metten
geen Goddelijke Liturgie

Do 9 november
H. Nectarius
metropoliet van Pentapolis
6.15
ca. 7.30
Metten
Goddelijke Liturgie
Za 11 november
H. Martinus van Tours
6.30
ca. 8.00
Metten
Goddelijke Liturgie
Zo 12 november
H. Johannes de Barmhartige
en onze heilige vader Nilus
6.30
Metten
geen Goddelijke Liturgie

Wo 15 november
H. Païsius Velitskofski
en de h. Herman van Alaska

begin van de kerst-vasten
Do 16 november
H. apostel en evangelist Mattheüs
6.15
ca. 7.30
Metten
Goddelijke Liturgie
Za 18 november
H. martelaren Plato
en de diaken Romanus
6.30
ca. 8.00
Metten
Goddelijke Liturgie
Zo 19 november
H. profeet Abdias (Obadja)
en de h. martelaar Barlaäm
6.30
Metten
geen Goddelijke Liturgie
Ma 20 november
Vooravond Tempelgang van de Alheilige Moeder Gods
19.00
Grote Vespers

Di 21 november
Tempelgang van de Alheilige Moeder Gods
7.00
ca. 8.30

Feestelijke Metten
Goddelijke Liturgie

Do 23 november
H. bisschop Amfilochios van Iconium
en de h. Gregorius van Agrigentum

deze donderdag geen Goddelijke Liturgie
Za 25 november
H. Alypius de Styliet
en Nikon Metanoite
6.30
ca. 8.00
Metten
Goddelijke Liturgie
Zo 26 november
Teruggave van Tempelgang
en h.grootmartelares Catherina
6.30
Metten
geen Goddelijke Liturgie



DECEMBER
Do 30 november
H. apostel Andreas
de Eerstgeroepene
6.15
ca. 7.30
Metten
Goddelijke Liturgie
Za 2 december
H. profeet Habakuk
6.30
ca. 8.00
Metten
Goddelijke Liturgie
Zo 3 december
H. profeet Zefanja
6.30
Metten
geen Goddelijke Liturgie

Do 7 december
H. Ambrosius
bisschop van Milaan
6.15
ca. 7.30
Metten
Goddelijke Liturgie
Za 9 december
Ontvangenis van de alh. Moeder Gods
door de h. Anna
6.30
ca. 8.00
Metten
Goddelijke Liturgie
Zo 10 december
H. martelaren Menas, Hermognes en Eugrafos
6.30
Metten
geen Goddelijke Liturgie

Do 14 december
H. Daniël van Voronets
6.15
ca. 7.30
Metten
Goddelijke Liturgie
Za 16 december
H. profeet Haggaï
6.30
ca. 8.00
Metten
Goddelijke Liturgie
Zo 17 december
Zondag van de voorvaders
6.30
Metten
geen Goddelijke Liturgie

Do 21 december
H. martelares Juliana
6.15
ca. 7.30
Metten
Goddelijke Liturgie
Vr 22 december
H. martelares Anastasia Farmakolytri
6.30
ca. 8.00
17.00
Metten
Koninklijke Uren van Kerst (1-3-6 uur)
Koninklijke Uren van Kerst (9e uur) - Typika
Vespers (H. 10 martelaren van Kreta)
Za 23 december
Zaterdag voor Kerst
en de H. 10 martelaren van Kreta
6.30
ca. 8.00
19.00
Metten
Goddelijke Liturgie
Grote Vespers
Zo 24 december
Zondag van de vaders
6.30


21.00
ca. 23.30
Metten
deze zondag-ochtend geen Goddelijke Liturgie

Nachtvigilie van Kerst
Goddelijke Liturgie
Ma 25 december
Eerste kerstdag
17.00
Tweede Vespers van Kerst

Do 28 december
H. Simon, de myronvloeiende
6.15
ca. 7.30
Metten
Goddelijke Liturgie
Za 30 december
H. martelares Anysia
en de h. Melania (31/12)
6.30
ca. 8.00
19.00
Metten
Goddelijke Liturgie
Grote Vespers
Zo 31 december
Teruggave van Kerst
en de h. Jozef, David en Jakobus
6.30


21.00

ca. 00.00
Metten
deze zondag-ochtend geen Goddelijke Liturgie

Nachtvigilie voor de Besnijdenis des Heren;
en de H. Basilius
Goddelijke Liturgie


JANUARI
Ma 1 januari
Nieuwjaarsdag
17.00
Vespers voor de h. Serafim

Do 4 januari
Synax van de h. 70 apostelen
17.00
19.00
Vespers
Metten voorfeest
Vr 5 januari
Voorfeest Theofanie
6.00
ca. 8.00

19.00
Koninklijke Uren
overgaand in de Vespers met Basilius-Liturgie
en Grote Waterwijding
Grote Completen (en slot vespers)
Za 6 januari
Theofanie
6.30
ca. 8.30
ca. 10.30
Metten
Goddelijke Liturgie
Grote Waterwijding aan de Aa
Zo 7 januari
Synax van de H. Johannes de Voorloper
6.30
Metten
geen Goddelijke Liturgie
 

Dagelijkse diensten in het klooster

Weekdagen:
    's morgens 5.30 - 7.15 Metten
    's avonds 17.00 - 18.00 Vespers

Zaterdag:
    6.30 - 8.00 Metten
    ca. 8.00 Goddelijke Liturgie
    19.00 Vespers

Zondag:
    6.30 - 8.30 Metten
    17.00 Vespers

Op hoogfeesten door de weeks zijn de diensten:
    's avonds tevoren: 19.00 Grote Vespers
    's morgens: 6.30 Metten
    onder voorbehoud (raadpleeg rooster hierboven):
        ca. 8.30 Goddelijke Liturgie


Komt u van ver? Raadpleeg dan deze site kort tevoren!
Heeft u vragen? Contact bij voorkeur via email: orthodoxasten@hetnet.nl